پرانتز باز

تبلیغات

روش ساده برای بهبود هنرهای تجسمی


راز افرادی که در برقراری ارتباط خوب هستند چیست؟ همه چیز در مورد انتقال پیام است. در ادامه این مقاله می آموزیم که چگونه تکنیک صحبت کردن خود را تقویت کرده و واضح تر صحبت کنید. مدیران کسب و کار تاکید زیادی بر ارتباطات دارند. دانستن اینکه چه بگویید و چگونه بگویید، فاکتورهای مهمی برای برقراری ارتباط موثر است. با این حال، یکی از عناصر ارتباط شفاهی، یعنی نحوه گفتار، معمولا اهمیت بیشتری دارد. 11 روش زیر به شما کمک می کند تا مهارت های گفتاری خود را بهبود بخشید.

اهمیت تأثیر گفتار و بیان در زندگی

فن بیان و حرف زدن این روزها مد نیست!برخلاف نظر بعضی ها چند سالی بیشتر نیست که یاد گرفته اند خوب حرف بزنند، حرفشان را به عنوان یک موضوع مهم به کار ببرند. از اولین روزی که انسان ها توانایی صحبت کردن را پیدا کردند، موفقیت احساس شد.

با این حال، گفتار  مجری رادیو بلافاصله به مفهومی که امروزه می شناسیم تبدیل نشد. اولین کتاب هایی که جزئیات سخنرانی ها و آموزه های او را شرح می دهد به 4500 سال قبل باز می گردد. البته بیشتر تکنیک هایی که امروزه در مورد هنر تأثیرگذاری بر کلمات و متقاعد کردن دیگران می دانیم از ارسطو، فیلسوف یونانی قرن سوم پیش از میلاد آمده است. نکته جالب در مورد آموزه های ارسطو این است که آنها هنوز منقضی نشده اند و سخنرانان مشهوری مانند جان اف کندی و مارتین لوتر کینگ از تکنیک های مشابهی برای افزایش تأثیر کلام خود استفاده کرده اند و این توصیه هنوز هم امروز و نه بیشتر معتبر است. منسوخ شده

اما چرا باید یاد بگیریم که کلمات را تشخیص دهیم؟ حداقل به این سه دلیل، همه باید با فنون صحبت کردن و متقاعدسازی آشنا باشند:

تقریباً همه افراد در زندگی خود در موقعیتی هستند که باید از طرف گروهی صحبت کنند، می خواهند از نظرات خود دفاع کنند یا نیاز به متقاعد کردن کسی دارند. پس بهتر است برای آن روز آماده شوید.

هر کارمندی در هر موقعیتی بر اساس مهارت های سخنرانی و ارتباط عمومی که یکی از مهم ترین مهارت های یادگیری است، درجه بندی و ارتقا می یابد.

قدرت کلمات و توانایی متقاعد کردن دیگران بدون در نظر گرفتن پیشینه اجتماعی شما در دوره آیتم سازی زهرا شیراحمدی می تواند تفاوت بزرگی در شغل، زندگی و حتی زندگی شما ایجاد کند.

همه ما مجبور بوده ایم با افرادی برخورد کنیم که صدای آنها خیلی خشن، نازک یا ساختگی است. برخی از سخنرانی ها آنقدر توهین آمیز هستند که پیام را کاملاً خراب می کنند. شما می توانید کیفیت، لحن، بیان و لحن صدای خود را تنها در چند مرحله بهبود بخشید. شما باید چند تکنیک ساده را بدانید و آنها را تمرین کنید. از این فرصت برای تقویت صدای خود، توانایی خود در متقاعد کردن مردم و تعهد خود به متنی که می خوانید استفاده کنید. این بدان معناست که کسب و کار و رضایت مشتری شما بهبود می یابد و آنها به احتمال زیاد خدمات شما را به دیگران توصیه می کنند. شما همچنین می توانید با این یک سخنرانی عالی ارائه دهید.

1. ریاضی را بگویید

واضح صحبت کنید - بیان خود را تقویت کنید

هر چه اسمش را بگذارید حجم و سرعت. شفافیت کلید موفقیت شماست. شنونده باید قادر به شنیدن هر کلمه باشد، بنابراین عبارت نامشخص می تواند این وضوح را از بین ببرد. با تلفظ صحیح کلمات را به درستی تمرین کنید. کتی شوارتز، مدیر دورهام، در کارگاه آموزشی توسعه مهارت‌های گفتاری و تقویت هنر بیان برای مشاغل که در کالیفرنیای شمالی برگزار شد، این نکته کلیدی را بیان کرد: "یک کاری که می‌توانید برای افزایش وضوح گفتار خود انجام دهید" این است که مردم سرعت خود را کاهش دهند. وقتی مطمئن نیستند چه بگویند، مردم تمایل دارند سریع صحبت کنند. وی همچنین گفت: واضح صحبت کردن نه تنها درک شنونده را از سخنان شما افزایش می دهد. اما همچنین باعث می شود اعتماد به نفس و آرام به نظر برسید. معیار خوبی برای قضاوت در مورد کیفیت گفتار شما این است: فرض کنید در حال خواندن یک شماره تلفن هستید. فردی که به شما گوش می دهد باید بتواند یادداشت برداری کند. اگر می خواهید حرکات اسپیکینگ را تمرین کنید اعداد طولانی را بخوانید. سپس همانطور که انجام می دهید در هوا بنویسید. این تکنیک برای گرفتن آهنگ های موفق بسیار خوب است. و از این طریق می توانید بر صدا تأثیر بگذارید.

2. با اطمینان صحبت کنید

"اوه...، سلام به همه...، اسم من، اوه...، آمنه است."

متأسفانه باید بگویم که هیچکس به ادامه این سخنرانی گوش نخواهد داد. این مثال نشان می دهد که چگونه عدم اعتماد به نفس می تواند به همه چیز آسیب برساند، به خصوص صدای شما.

به یاد داشته باشید که منظور شما چیزی است که می گویید. با اعتماد به نفس با دنیا صحبت کنید. فرض کنید می خواهید با کاراته موانع جدی را بشکنید. کمی شک به جای بلوک، دستان شما را می شکند.

2. با اطمینان صحبت کنید

- ارو... سلام به همگی... اسم من امینه...

متأسفانه باید بگویم که هیچکس به دنباله این سخنرانی گوش نمی دهد. این مثال نشان می دهد که چگونه عدم اعتماد به نفس می تواند به همه چیز، به خصوص صدای شما آسیب برساند.

احساس کنید آنچه می گویید مال شماست. با تمام اعتماد به نفس دنیا صحبت کنید. فرض کنید می خواهید با کاراته بلوک های سختی را بشکنید. کمی تردید به جای توده، دستان شما را می شکند.

4. دست از خودخواهی بردارید

برای قوی‌تر کردن آن، می‌توانید اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که بهتر از شما هستند. درس های زیادی وجود دارد که می توانید با آنها بیاموزید و مهارت های خود را افزایش دهید. در کلاس ها و کارگاه های آموزشی با افرادی که بهتر از شما هستند شرکت کنید. به تجربیات آنها گوش دهید، ممکن است دشوار باشد، اما واقعا به شما کمک می کند تا پیشرفت کنید.

5. با صدای خود ملایم باشید

بر خلاف نوازنده گیتار، پیانو یا درام، وقتی صحبت می کنید، ساز شما بدن شماست. ببینید نوازندگان حرفه ای چگونه سازهای خود را می نوازند. آنها آن را با وسواس تمیز می کنند، از آن محافظت می کنند، قسمت های شکسته آن را تعمیر می کنند و در مکانی زیبا و راحت نگه می دارند.تشخیص آپاندیس در منزل [علائم + بهترین درمان آن]

معمولاً تشخیص آپاندیس بسیار سخت است، زیرا علائم آن با علائم بیماری‌های دیگر بسیار شبیه است. نشانه‌های بیماری آپاندیس بسیار نزدیک به عفونت مجاری ادراری، بیماری کرون، گاستریت، مشکلات صفراوی، سنگ کلیه، عفونت روده‌ای و همچنین مشکلات تخمدانی است. اما نگران نباشید در این مطلب از مجله جوان ایرانی به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم که تشخیص آپاندیس در منزل چگونه است. البته فراموش نکنید درنهایت پزشک باید تشخیص دهد شما دچار آپاندیس هستید یا خیر.

 

تشخیص آپاندیس چگونه است؟
تشخیص آپاندیس به دو طریق آزمایش و تشخیص خانگی صورت می‌گیرد.

تشخیص آپاندیس از روی آزمایش
اگر از طریق علائم و نشانه‌های آپاندیس در منزل تشخیص دادید که احتمال ابتلا به آپاندیس در شما وجود دارد، باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک یک سری آزمایشات برای شما تجویز می‌کند تا به طور قطعی تشخیص دهد که آیا دچار آپاندیس شده یا خیر. معمولاً علائم بیماری آپاندیس بسیار مشابه با سایر بیماری‌های مجاری ادراری، مشکلات کیسه صفرا و گوارش است. بنابراین در نهایت نظر پزشک برای تشخیص آپاندیس اهمیت زیادی دارد.

تشخیص آپاندیس در منزل
دقت کنید اگر شما دچار آپاندیس شده باشید، هنگامی‌که می‌چرخید یا اینکه نفس عمیقی می‌کشید، درد بسیار شدیدی در ناحیه شکم شما ایجاد می‌شود. حتی هنگام سرفه یا عطسه نیز این درد ادامه خواهد داشت. علاوه بر این موضوع اگر با دست خود ناحیه شکم را فشار داده و سریع رها کنید، در این صورت درد بسیار شدیدی احساس می‌کنید.

اطلاعات کلی در مورد تست آپاندیس


تست آپاندیسیت درواقع یک سری آزمایش است که به پزشک کمک می‌کند تا مطمئن شود که شما مبتلا به آپاندیس هستید یا خیر. این نوع آزمایش‌ها معمولاً شامل آزمایش خون، ادرار، معاینه فیزیکی، سی تی اسکن یا سونوگرافی است.

البته شما عزیزان باید بدانید که آپاندیسیت حالت اورژانسی دارد، زیرا ممکن است بترکد و حتی زندگی شما را تهدید کند. اگر در ناحیه شکم خود احساس درد می‌کنید، حتماً به اورژانس بیمارستان مراجعه کنید.

 

علائم کلی آپاندیس چیست؟
یکی از متداول‌ترین علائم آپاندیس، درد در ناحیه شکم است. فراموش نکنید که دل‌درد در بسیاری از بیماری‌ها نیز مشترک است. اگر شما عزیزان تاکنون سنگ کلیه، مشکلات گوارشی، یبوست و مسمومیت غذایی را تجربه کرده باشید حتماً دچار درد در ناحیه شکم شده‌اید. بنابراین علاوه بر دل درد باید با سایر نشانه‌های آپاندیس آشنا باشید تا بتوانید به درستی آن را تشخیص دهید.

 

نشانه‌های رایج آپاندیس چیست؟
ازجمله علائم رایج آپاندیس می‌توان به بی‌اشتهایی، تهوع و استفراغ، تب خفیف شکم، یبوست یا اسهال، تورم شکم، عدم توانایی خارج کردن گاز یا کار کردن روده اشاره کرد.

در ادامه این مطلب به بررسی نشانه‌های رایج آپاندیس به طور کامل می‌پردازیم.

تهوع و استفراغ
یکی از نشانه‌های آپاندیس، تهوع و استفراغ است. این‌گونه بیماران درد شکمی و تب نیز دارند. البته برای اینکه تشخیص دهید این علائم مربوط به آپاندیس است یا خیر، باید به پزشک مراجعه کنید.

درد شکمی
از مهم‌ترین و شایع‌ترین نشانه‌های آپاندیس درد شکمی است. این‌گونه دردها معمولاً در قسمت پایین و سمت راست شکم شروع شده و به مرور زمان افزایش می‌یابد‌. همچنین ممکن است به ناحیه کمر، مفصل شانه یا بازو و پاها نیز سرایت کند. درد شکمی معمولاً به صورت تیر کشیدن در ناحیه سیستم گوارشی ایجاد می‌شود، با تنفس عمیق حرکت کرده و با فشار دادن آن ناحیه بسیار شدت می‌یابد. این‌گونه درد به صورت مداوم بوده و برای بیمار بسیار دردناک است.

احساس تب
برخی از بیمارانی که دچار آپاندیس هستند،دچار تب می‌شوند. زیرا این بیماری معمولاً به دلیل التهاب، عفونت، پارگی یا گرفتگی آپاندیس ایجاد می‌شود. البته تب یکی از نشانه‌هایی است که در آپاندیس آن‌چنان شایع نیست. اما اگر در کنار علائم دیگر مانند شکم درد، تهوع، استفراغ و از دست داشتن اشتها وجود داشته باشد باید حتماً به پزشک مراجعه کنید تا بیماری شما به طور کامل مشخص شود. حتی بیمارانی که پس از جراحی آپاندیس تب دارند باید به پزشک مراجعه کرده و مشکلات پس از عمل جراحی را شرح دهند.جوان ایرانی (irjavan.com)

اسهال یا یبوست
از آنجایی که بیماری آپاندیس ممکن است باعث تحریک روده شود، در نتیجه فرد دچار اسهال یا یبوست خواهد شد. البته این‌گونه علائم در موارد شدیدتر آپاندیس رخ می‌دهد، همچنین ممکن است فرد دچار عفونت روده نیز شود.

تورم و حساسیت به لمس
یکی دیگر از علائم آپاندیس این است که ناحیه پیرامون آپاندیس تورم کرده و حساسیت به لمس پیدا می‌کند. البته لزوماً هر فردی که این علائم را داشته باشد، نشان‌دهنده وجود التهاب در ناحیه آپاندیس نیست، بلکه اگر این نشانه‌ها همراه با احساس سفتی، داغی و قرمزی نسبت به نواحی دیگر باشد، حتماً به پزشک خود مراجعه کنید تا معاینه دقیق‌تری از شما به عمل آید.

مشکل خروج گاز معده
افرادی که دچار بیماری آپاندیس هستند، در خروج گاز معده دچار ناراحتی شده و در نتیجه این‌گونه افراد معمولاً دل‌درد دارند. این‌گونه علائم نشان‌دهنده وجود التهاب در ناحیه آپاندیس است که باعث تحریک روده می‌شود. برای برطرف کردن این نوع علائم باید به پزشک مراجعه کنید تا برای شما داروهایی تجویز کند. همچنین رژیم غذایی و سایر توصیه‌هایی که پزشک به شما ارائه می‌دهد را خوب گوش دهید.

افزایش ضربان قلب
به ویژه زمانی که آپاندیس پاره می‌شود، ضربان قلب افراد افزایش پیدا می‌کند. به طور کلی افزایش ضربان قلب نیز اگر به همراه علائم دیگر باشد، باید سریع به پزشک مراجعه کنید.

سوزش هنگام ادرار کردن
از آنجایی که آپاندیس باعث تحریک اعصاب در ناحیه مثانه می‌شود، در نتیجه باعث درد و سوزش هنگام ادرار کردن خواهید شد. حتی برخی از افراد حتی به سختی ادرار می‌کنند.

از دست دادن اشتها
در بیماری آپاندیس معمولاً فرد اشتهای خود را از دست داده و نمی‌تواند غذا بخورد.

 

علائم هشدار دهنده اولیه آپاندیس چیست؟


دقت کنید اولین علامت هشدار دهنده آپاندیس اغلب شامل درد مبهم در اطراف ناف شما خواهد بود. این‌گونه دردها در قسمت پایین سمت راست شکم شما رفته و کم کم شدیدتر و بسیار تیزتر می‌شود. درد آپاندیس با خوردن مسکن به هیچ عنوان بهتر نمی‌شود. حتی هنگامی‌که شما سرفه می‌کنید احساس درد بیشتری خواهید داشت.

 

بیماری‌های مشابه با آپاندیس چیست؟
برخی از علائم بیماری‌ها با نشانه‌های آپاندیس بسیار مشابه است. به همین دلیل اگر شما عزیزان دچار هرگونه علائم شدید که مشکوک به آپاندیس است، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا به خوبی تشخیص داده شود. برخی از بیماری‌هایی که با آپاندیس مشابه است و با آن اشتباه گرفته می‌شود را در ادامه ذکر می‌کنیم.

کیست تخمدان
سنگ کلیه
عفونت مجاری ادراری
پانکراتیت
آندومتریوز
بیماری التهابی لگن
بیماری التهابی روده
دیورتیکولیت روده
انسداد رود
گاستروانتریت

آیا بیماری آپاندیس اورژانس محسوب می‌شود؟
بله در واقع آپاندیس حالت اورژانس دارد و به محض مشاهده علائم باید به پزشک مراجعه کنید. درمان معمولاً شامل جراحی و دارو است، اما در برخی از مواقع محدود تنها با کمک دارو می‌توان فرد را درمان کرد.

 

چگونگی پارگی آپاندیس
اگر آپاندیس شما پاره شود، عفونت به خارج از آن گسترش یافته و دچار آبسه می‌شوید. در این صورت جراح حفره شکمی شما را بسیار تمیز کرده و با قرار دادن لوله‌ای از طریق پوست در داخل آبسه، آن را به خوبی تخلیه می‌کند. با تشخیص زودهنگام به سرعت می‌توان آپاندیس را درمان کرد و بهبودی شما زودتر پیش می‌رود. اما اگر عفونت به نواحی آپاندیس گسترش یافته باشد، به درمان‌های مکرر نیاز دارید و حتی ممکن است پزشک آنتی بیوتیک برای شما تجویز کند. اگر آپاندیسیت خود را درمان نکنید، بیش از ۵۰ درصد احتمال مرگ برای شما وجود دارد.

 

سؤالاتی که در مورد آپاندیس باید از پزشک بپرسید؟
برای مشکل آپاندیس حتماً سؤالات خود را بر روی برگه یادداشت کنید یا اینکه در ذهن خود بسپارید تا هرچه سریع‌تر از پزشک بپرسید. این‌گونه سؤالات را در ادامه این مطلب با هم بررسی می‌کنیم.

آیا من آپاندیس دارم؟
به غیر از آپاندیس، چه بیماری دیگری می‌توانم داشته باشم؟
آیا به آزمایشات بیشتری برای تشخیص نیاز دارم؟
آیا آپاندیس نیاز به جراحی خواهد داشت؟
خطرات برداشتن آپاندیس چیست؟
پس از اینکه آپاندیس را برداشتم باید چه مدتی در بیمارستان بمانم؟
چه مدت پس از جراحی می‌توانم به سر کار برگردم؟
مدت زمان بهبودی من چقدر است؟
آیا آپاندیس من ترکیده است؟
به طور کلی هر سؤالی که در ذهن خود در آن لحظه ایجاد می‌شود را نیز از پزشک بپرسید.

البته پزشک شما نیز سؤالاتی از شما می‌پرسد که در ادامه این مطلب شرح می‌دهیم .برای پاسخ به این سؤالات آمادگی کافی داشته باشید تا وقت شما هدر نرود.

کجای بدن شما درد می‌کند؟
آیا این درد حرکت کرده است؟
چه کاری درد شما را شدیدتر می‌کند؟چگونه درد شما تسکین می‌یابد؟
آیا حالت تهوع و تب نیز دارید؟
دردهای شما از چه زمانی شروع شد؟
چه نشانه‌های دیگری دارید؟
همچنین پزشک سابقه ابتلا به بیماری‌های مشابه و سایر علائم بیماری‌ها را از شما می‌پرسد.

 

مراقبت‌های لازم پس از عمل آپاندیس


برای اینکه روند بهبودی جراحی را سرعت ببخشید، لازم است یک سری مراقبت‌های ویژه را به عمل آورید. در ادامه این مطلب به نحوه مراقبت‌های لازم پس از عمل آپاندیسم می‌پردازیم.

رژیم غذایی پس از جراحی
پس از عمل آپاندیس باید سعی کنید میوه و سبزیجات زیاد میل کنید، همچنین نوشیدن آب فراوان در طی روز را فراموش نکنید تا دچار مشکل یبوست نشوید. الکل و سایر نوشیدنی‌هایی که حاوی کافئین هستند را مصرف نکنید.

میزان تحرک پس از جراحی
افرادی که آپاندیس خود را عمل کرده‌اند، بهتر است تا مدتی فعالیت‌های بدنی خود را محدود کنند. در واقع این‌گونه افراد تا زمان بهبودی بخیه‌ها نباید وسایل سنگین را جابجا کنند یا اینکه ورزش‌های سخت مانند وزنه‌برداری یا بدن‌سازی را به هیچ عنوان انجام ندهند. بلکه کارهای سبک مانند پیاده‌روی و قدم زدن را می‌توانند در طی روز در برنامه فعالیت‌های بدنی خود بگنجانند.

مصرف دارو پس از جراحی
پس از عمل آپاندیس برای اینکه درد شما کمتر شود، می‌توانید از مسکن‌هایی که پزشک تجویز کرده استفاده کنید. البته دقت کنید که فرد نباید به طور کامل بنشیند، زیرا به بخیه‌ها فشار زیادی وارد می‌شود، بلکه فرد باید به طور کلی در حالت نیمه نشسته قرار بگیرد.

رعایت بهداشت
پس از جراحی سعی کنید بهداشت لازم را به عمل آورید. جای بخیه باید خشک و تمیز نگه داشته شود‌. در صورت نیاز شما عزیزان می‌توانید پانسمان محل زخم را تعویض کنید. البته اگر پزشک از بخیه‌های جذبی استفاده کرده باشد، نیاز به مراجعه مجدد ندارید. اما اگر لازم باشد که بخیه‌ها کشیده شود، یک هفته پس از عمل به پزشک مراجعه کرده تا بخیه‌های شما را به خوبی بکشد.

 

نحوه پیشگیری از التهاب آپاندیس
از آنجایی که آپاندیس باعث ایجاد انسداد و گرفتگی دریچه آن می‌شود، توسط راهکارهایی که در این مطلب ذکر می‌کنیم، می‌توانید از بروز التهاب آن پیشگیری کنید.‌ دقت کنید اگر آپاندیس شما دچار هرگونه انسداد شود، باعث رشد و تکثیر باکتری‌ها شده و در نتیجه مبتلا به التهاب آپاندیس خواهید شد. در این صورت انگل‌ها و تومورها نیز گسترش یافته و بافت روده بزرگتر شده و زخم‌های زیادی نیز ایجاد می‌شود. به این حالت آپاندیسیت یا التهاب آپاندیس گفته می‌شود. این بیماری مسری نیست و به دیگران منتقل نمی‌شود، همچنین یک بیماری ارثی نیست.

بهترین راهکار برای پیشگیری از التهاب آپاندیس سبک زندگی و رژیم غذایی سالم است. احتمالاً این سؤال برای شما ایجاد می‌شود که چگونه رژیم غذایی سالمی داشته باشیم؟

دقت کنید که شما عزیزان در طول روز باید میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید، زیرا به دلیل فیبر بالا مانع از ایجاد یبوست می‌شوید. حتماً به صورت روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید، غذای چرب، سرخ‌کردنی و فست فودی به هیچ وجه مصرف نکنید. همچنین از غلات سبوس‌دار استفاده کنید، زیرا نقش مهمی برای پاک‌سازی روده‌ها دارد. در رژیم غذایی خود انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی را بگنجانید.

انجام فعالیت‌های ورزشی و تحرک
همان‌طور که می‌دانید فعالیت‌های ورزشی و تحرک در طی روز باعث تقویت حرکات روده شده و در نتیجه مواد غذایی زائد در آپاندیس انباشته نمی‌شود. بنابراین روزانه ورزش کنید، حتی اگر نمی‌توانید ورزش‌های سنگین با دمبل انجام دهید، یک پیاده‌روی روزانه ساده را در برنامه سلامت بدن خود قرار دهید.

نگه نداشتن دستشویی
به هیچ عنوان ادرار و حتی مدفوع خود‌ را نگه ندارید و زمان دستشویی رفتن خود را به تعویق نندازید. در این مطلب از مجله جوان ایرانی در مورد عوارض نگه داشتن ادرار به طور کامل بخوانید. عوارض نگه داشتن ادرار

مصرف خرما و تخم سیاه دانه
طب سنتی بر این باور است که برای پیشگیری از ابتلا به آپاندیس و جلوگیری از التهاب آن بهتر است صبح‌ها قبل از اینکه هر چیزی بخورید خرما یا تخم سیاه دانه مصرف کرده و تا یک ساعت بعد از آن هیچ چیز میل نکنید، همچنین زمانی که قصد خوابیدن دارید ۱۵ عدد تخم سیاه دانه بخورید.

 

آپاندیس در کودکان چگونه است؟
معمولاً کودکان هنگامی‌که مبتلا به آپاندیس می‌شوند دچار تب، دردهای دوره‌ای، بی‌اشتهایی، اسهال، تورم یا نفخ شکم می‌شوند. البته نفخ شکم در نوزادان بسیار فراوان ایجاد می‌شود. همچنین دچار افزایش گلبول‌های سفید خون می‌شوند که نشان‌دهنده عفونت است. همچنین کودکان دچار دردهایی می‌شوند که از اطراف ناف شروع شده و به ناحیه آپاندیس کشیده می‌شود.

البته اگر شما عزیزان شک دارید که فرزند شما مبتلا به پاریس شده است یا خیر، حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

پیشگیری از آپاندیس چگونه است؟


به طور کلی هیچ راهی برای پیشگیری از آپاندیس وجود ندارد، اما طی تحقیقات انجام شده توسط مجله جوان ایرانی پزشک برخی از افرادی که رژیم غذایی آن‌ها سرشار از فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه است، دچار آپاندیس کمتری می‌شوند.

 

علت ایجاد آپاندیسیت چیست؟
طی تحقیقات انجام شده معمولاً انسداد آپاندیس باعث این نوع عارضه می‌شود. البته دقت کنید اگر این انسداد به صورت کلی باشد، باید آپاندیس از بدن شما خارج شود. زیرا انسداد باعث تکثیر باکتری‌ها خواهد شد، حتی به رگ‌های خونی شما فشار وارد می‌کند.

 

از جمله دلایل دیگری که باعث ایجاد آپاندیسیت می‌شود، می‌توان به بزرگ شدن غدد لنفاوی، ایجاد آسیب در این قسمت و یا پیچ‌خوردگی اشاره کرد.

 

دلیل مراجعه زودهنگام به پزشک در آپاندیسیت
بسیار مهم است که شما با علائم هشداردهنده اولیه آپاندیس آشنا شوید تا بتوانید سریع آن را تشخیص داده و به پزشک مراجعه کنید، زیرا آپاندیس ملتهب ممکن است بترکد و نه تنها باکتری‌های آن در بدن شما پخش شود، بلکه یک عفونت جدی ایجاد می‌کند. در این وضعیت شما ممکن است مبتلا به پریتونیت شوید که تهدیدکننده زندگی است.

عوارض آپاندیسیت چیست؟


در این بخش از مجله جوان ایرانی به بررسی عوارض آپاندیسیت می‌پردازیم.

تشکیل آبسه
پس از پاره شدن آپاندیس، ممکن است در اطراف آپاندیسِ پاره شده، آبسه و عفونت ایجاد شود. ابتدا پزشک عفونت را رفع کرده، سپس آپاندیس توسط جراح برداشته می‌شود. در برخی از موارد جراح هنگام تخلیه آبسه، آپاندیس را از بدن فرد خارج می‌کند.

پاره شدن آپاندیس
اگر آپاندیس پاره شود، التهاب و عفونت در سراسر شکم پخش شده و درنتیجه ممکن است این وضعیت تهدیدکننده زندگی آن فرد باشد. بنابراین در چنین شرایطی پزشک آپاندیس را برداشته و حفره شکمی را از نظر عفونت بسیار تمیز می‌کند.

 

سخن پایانی
شما عزیزان باید بدانید که تشخیص آپاندیس در منزل بسیار کار سختی است. به‌طورکلی اگر دچار درد در ناحیه شکم شدید و سایر علائم مرتبط با آپاندیس که در این مطلب از مجله جوان ایرانی شرح داده شد را دارید، به هیچ وجه وقت رو هدر ندهید و سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید. اگر هرگونه درد شکمی و سایر علائم شما ناشی از آپاندیس باشد، برای حفظ سلامتی شما بسیار بهتر است که به پزشک مراجعه کنید.

https://irjavan.com/%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5-%d8%a2%d9%be%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84/آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام «ای جان»

متن آهنگ ای جان فرزاد فرزین

عاشق همه کاراتو دیوونه بازیاتم شیرینه هر چی که بگی چون عاشق صداتم
میگن که دیوونه شدم که واسه تو میره دلم نمیدونن که نفسام بسته به تو گیره دلم
ریزه ریزه ریزه ریزه قلبمو کندی از جاش دلم عاشقت شد یه ریزه فقط تو مال من باش
دونه دونه دونه دونه تموم دنیا میدونه تو همه ی زندگیمی هر چی تو بگی همونه
بهم میریزه حواسم جایی نری تو بی من انقده جذابه چشات میترسم عاشقت شن
آروم آروم به دل من چقد نشستی ای جان حالم با تو خوبه فقط مرسی که هستی ای جان
ریزه ریزه ریزه ریزه دلم عاشقت شد یه ریزه فقط تو مال من باش

https://musicdel.ir/single-tracks/162565/چگونه چادر ماشین را بشوییم؟ چند راه حل ساده و کم هزینه

 


چادر ماشین یکی از مهم ترین قسمت های ماشین است که باید از آن مراقبت کرد. چادرها علاوه بر پوشش محافظ خودرو، از اشیای زبر در برابر برخورد با خودرو محافظت کرده و آن را از تغییر رنگ، خط و خش و ترک محافظت می کند.

اما برای نگهداری صحیح از چادر ماشین باید به تمیزی آن توجه ویژه داشت. چادر غیربهداشتی می تواند باعث پوسیدگی و از بین رفتن سریع آن شود. به همین دلیل باید گاهی چادر ماشین را بشویید.

مراحل شستشوی چادر ماشین

روش های اصلی خشک کردن لاستیک خودرو را می توان با دست یا ماشین انجام داد. در روش دستی ابتدا سقف خودرو را با آب می شویید و سپس با استفاده از شامپوی مناسب آن را کاملا تمیز می کنید. پس از شستشو، چادر را با آب بشویید و کاملا خشک کنید.

روش دیگر شستشوی موتورخانه روش ماشینی است. در این روش کل موتورخانه در ماشین لباسشویی قرار می گیرد و با برنامه خاصی شسته و خشک می شود.

همانطور که می بینید، مراقبت از چادر پرده ای شما به اندازه استفاده از آن مهم است. با استفاده از روش های مناسب خشکشویی می توانید عمر پرده های خود را افزایش دهید و از ظاهر جذاب وسیله نقلیه خود لذت ببرید. البته به خاطر داشته باشید که خرید یک پرده با کیفیت از یک فروشنده معتبر می تواند فرآیند شستشو را آسان کرده و عمر مفید محصول شما را افزایش دهد.

روش دستی شستشوی چادر ماشین

روش دستی شستشوی چادر ماشین به 8 مرحله تقسیم می شود که در ادامه به تفصیل توضیح داده شده است.

البته با انجام این مراحل چادر ماشین شما بسیار تمیزتر و جدیدتر به نظر می رسد که هر مرحله در زیر توضیح داده شده است:

1- گرد و غبار و کثیفی سطح را پاک کنید: در این مرحله ابتدا باید دو طرف چادر را با نیروی کافی تکان دهید و گرد و غبار و کثیفی را از بین ببرید. اگر به آب دسترسی دارید می توانید ابتدا از آب برای شستن چادر استفاده کنید.

2- چسباندن چادر به ماشین. چادر را با این مرحله به ماشین بچسبانید و آن را محکم بکشید تا چین و چروک آن به حداقل برسد.

3- نظافت شن و ماسه تمیز با جاروبرقی. ابتدا باید شن های سخت و هر گونه اجسام بزرگ در چادر را بردارید. برای بهترین نتیجه در این قسمت می توانید از جاروبرقی استفاده کنید.

4- استفاده از محلول پاک کننده مناسب: برای این منظور صابون مناسب چادر ماشین را در آب گرم قرار دهید و چادر را تمیز کنید. اگر به مواد شوینده مناسب دسترسی ندارید، می توانید از مایع ظرفشویی بسیار کمی استفاده کنید.

5- از پارچه میکروفایبر یا حوله شستشو استفاده کنید: چادر را با یک پارچه میکروفیبر نرم یا حوله تمیز کنید. حوله را بالا و پایین یا عقب و جلو ببرید و به آرامی سطح چادر را فشار دهید تا ذرات کثیفی بیشتری از بین برود.

6- شستشو با آب: در این مرحله کابین را با آب سرد بشویید و لباسشویی و طبقات حاصل را کاملا بشویید. بهتر است از یک پارچه بزرگ استفاده کنید تا آب به راحتی جذب شود.

7- مرحله شستشو را تکرار کنید: در نهایت مراحل 1-6 را تکرار کنید تا از نتیجه راضی باشید.

8- خشک کردن چادر: چادر را به طور طبیعی در فضای باز خشک کنید. بسته به شدت آفتاب و باد، زمان خشک شدن چادر می تواند متفاوت باشد.

برای خشک کردن سریعتر چادر می توانید از خشک کن با هوای گرم یا خشک کن صنعتی قوی استفاده کنید. اگر از رطوبت گیر استفاده می کنید، حتما آن را روی 50 درجه سانتیگراد تنظیم کنید تا به چادر آسیبی نرسد.

پس از خشک شدن کامل چادر، آن را به دقت آنالیز کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. ترک ها، پارگی ها یا قطعات تعمیر نشده باید قبل از استفاده بازرسی و تعمیر شوند.

لازم به ذکر است که برای جلوگیری از خط و خش، شستن دست ها و همچنین استفاده از محصولات ضد آب به کاهش خطرات و افزایش عمر مفید چادر کمک می کند. همچنین نگهداری و نگهداری در شرایط مناسب نیز بسیار مهم است.

با ماشین لباسشویی چادر ماشین

مراحل شستشو و خشک کردن چادر ماشین با ماشین لباسشویی به شرح زیر است:

1- ابتدا باید از سازگاری چادر با ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید. برخی از چادرها قابل شستشو با ماشین نیستند و در صورت استفاده از دستگاه آسیب دیده و از بین می روند.

2- پس از اطمینان از قابل شستشو بودن چادر در ماشین لباسشویی، چادر را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و آن را پر از آب کنید. برای جلوگیری از جدا شدن رنگ و کوچکتر کردن چادر از آب سرد استفاده کنید.

3- سپس آن را به آب تمیز اضافه کنید. همچنین، حتما دستورالعمل های ماشین لباسشویی خود را بخوانید و فشار را برای کاهش چرخه شستشو تنظیم کنید. برای این کار معمولاً لازم است گزینه «حساس پارچه» یا «چرخه شستشوی کم حجم» را انتخاب کنید.

4- در هنگام شستشو بهتر است از صابون بدون عطر استفاده شود. صابون های معطر می توانند در برخی افراد عوارض و واکنش هایی ایجاد کنند.

5- بعد از شستشو فقط با آب بشویید تا مواد شوینده به طور کامل از چادر خارج شود. سپس چادر را در بیرون قرار دهید تا خشک شود. برای خشک کردن چادر از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. این ممکن است باعث آسیب یا فروریختن چادر شود.

با این روش می توانید موتورخانه خود را به راحتی تمیز و خشک کنید و در زمان و انرژی صرفه جویی کنید.

مراجعه به صفحه مقاله: https://behnikan.ir/product-category/خودرو-و-ابزار/چادر-خودرو/ایرانخودرو-چادر-خودرو/چادر-دنا/

 کیست دندان چیست؟ (نحوه مقابله + پیشگیری از آن)

سلامت دندان نقش اساسی در حفظ سلامت کلی هر شخصی ایفا می‌کند. درحالی‌که مراقبت‌های معمول دندان ضروری است، اما مواردی وجود دارد که شرایطی مانند کیست دندان ایجاد می‌شود و باعث ناراحتی و مشکلات بالقوه سلامت دهان شود.

کیست‌های دندانی پدیده‌های نسبتاً رایجی هستند، بااین‌حال اغلب اشتباه درک می‌شوند. هدف این مقاله ارائه یک مرور کلی از کیست‌های دندانی شامل علل، علائم، روش‌های درمانی و اقدامات پیشگیرانه است.

کیست دندانی چیست؟
یک کیسه پر از مایع است که در داخل یا اطراف دندان‌ها یا فک‌ها ایجاد می‌شود. معمولاً در نتیجه عفونت‌ها، زباله‌های به دام افتاده یا ناهنجاری‌های رشدی به وجود می‌آید.

کیست‌های دندانی به‌عنوان کیست‌های ادنتوژنیک دسته‌بندی می‌شوند، به این معنی که از بافت‌های دندانی منشأ می‌گیرند. اندازه آن‌ها می‌تواند از کوچک و بدون علامت تا بزرگ و دردناک متغیر باشد و در صورت عدم درمان به طور بالقوه باعث عوارض جدی دندانی می‌شوند.

انواع کیست‌های دندانی
در واقع انواع مختلفی از کیست‌های دندانی وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی‌ها و منشأ متمایز خود هستند که در این قسمت به بررسی تک‌تک آن‌ها می‌پردازیم.

کیست‌های رادیکولار (کیست آپیکال)
این کیست‌ها در نوک ریشه دندان، اغلب در نتیجه عفونت یا التهاب پالپ ایجاد می‌شوند. آن‌ها شایع‌ترین نوع کیست دندانی هستند و معمولاً پس از گسترش عفونت پالپ دندان در بافت‌های اطراف به وجود می‌آیند.

کیست‌های دنتیژروس
این کیست‌ها در اطراف تاج دندانی که رویش نیافته، اغلب در دندان‌عقل ایجاد می‌شود. آن‌ها به دلیل تجمع مایع بین تاج دندان و بافت اطراف ایجاد می‌شوند، معمولاً به این دلیل که دندان به‌درستی رویش نمی‌کند.

کراتوسیست‌های ادنتوژنیک
این مدل کیست‌ها کمتر شایع هستند؛ اما میزان عود بیشتری دارند. آن‌ها اغلب در استخوان فک تشکیل می‌شوند و با دندان‌های نهفته همراه هستند. کراتوسیست‌های ادنتوژنیک پوشش منحصربه‌فردی دارند که از سلول‌های اپیتلیال کراتینه کننده تشکیل شده است.

کیست‌های رویشی
این کیست‌های کوچک روی بافت لثه ظاهر می‌شوند، معمولاً زمانی که دندان در حال رویش است. آن‌ها معمولاً پس از بیرون آمدن دندان خود به خود برطرف می‌شوند.

کیست لثه
این کیست‌ها در بافت لثه ایجاد شده و اغلب در نوزادان دیده می‌شوند. آن‌ها خوش‌خیم هستند و معمولاً بدون درمان ناپدید می‌شوند.

علل ایجاد کیست دندان
کیست‌های دندانی معمولاً به دلیل ترکیبی از عوامل ایجاد می‌شوند، از جمله:

عفونت: شایع‌ترین علت کیست‌های دندانی، دندان عفونی است. هنگامی که باکتری‌ها به پالپ دندان نفوذ می‌کنند، التهاب و عفونت می‌تواند منجر به تشکیل کیست شود.
دندان‌های نهفته: دندان‌هایی که به‌درستی از بافت لثه بیرون نمی‌آیند می‌توانند منجر به ایجاد کیست شوند. این مورد اغلب در دندان‌عقل دیده می‌شود که به طور جزئی یا کامل نهفته باقی می‌ماند.
ناهنجاری‌های رشدی: برخی از کیست‌های دندانی ناشی از ناهنجاری‌های رشدی در بافت‌های دندانی در طول تشکیل دندان هستند. این ناهنجاری‌ها می‌توانند باعث رشد ساختارهای کیستیک شوند.
تروما: ضربه یا آسیب به دندان می‌تواند پاسخ التهابی را ایجاد کند که ممکن است به‌مرورزمان منجر به تشکیل کیست شود.
علائم کیست دندان
آیا می‌دانستید علائم کیست دندان بسته به‌اندازه، محل و علت اصلی آن می‌تواند متفاوت باشد؟ این علائم رایج عبارت‌اند از:

درد یا ناراحتی: درد موضعی و مداوم در اطراف دندان یا فک آسیب‌دیده می‌تواند نشان‌دهنده وجود کیست دندان باشد.
تورم: تورم در بافت لثه یا ناحیه فک یک علامت شایع است، به‌خصوص اگر همراه با حساسیت باشد.
تغییرات در تراز دندان: کیست‌های دندانی می‌توانند باعث جابه‌جایی یا نامرتبی دندان‌های مجاور شوند.
عفونت: در برخی موارد، کیست دندان عفونی می‌تواند منجر به تب، تخلیه چرک و طعم بد در دهان شود.
علائم کیست دندان
علائم کیست دندان
تشخیص کیست دندان
می‌توان گفت تشخیص کیست دندان شامل یک معاینه دندانپزشکی جامع از جمله اشعه ایکس، سی‌تی‌اسکن و احتمالاً بیوپسی از بافت کیستیک است. یک متخصص دندانپزشکی اندازه، محل و ویژگی‌های کیست را ارزیابی می‌کند تا مسیر عمل مناسب را تعیین کند.

گزینه‌های درمانی
درمان کیست دندان به عواملی مانند نوع کیست، اندازه آن و تأثیر بالقوه آن بر سلامت دهان بستگی دارد. گزینه‌های درمانی رایج عبارت‌اند از:
مانیتورینگ: کیست‌های کوچک و بدون علامت که تهدیدی فوری برای سلامت دهان و دندان محسوب نمی‌شوند، ممکن است در طول زمان با معاینات منظم و تصویربرداری کنترل شوند.
درناژ: در موارد عفونت یا ناراحتی، کیست ممکن است تخلیه شود و بافت عفونی برداشته شود. بااین‌حال، تخلیه به‌تنهایی ممکن است از عود کیست جلوگیری نکند.
کانال ریشه: اگر کیست از یک دندان عفونی سرچشمه می‌گیرد، ممکن است یک روش کانال ریشه برای برداشتن پالپ عفونی و مهروموم کردن دندان برای جلوگیری از عفونت بیشتر انجام شود.
برداشتن با جراحی: کیست‌های بزرگ‌تر یا آن‌هایی که باعث ناراحتی قابل‌توجهی می‌شوند ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند. این روش که به‌عنوان سیستکتومی شناخته می‌شود، شامل برداشتن بافت کیستیک و در برخی موارد، بخشی از استخوان اطراف است.
کشیدن دندان: در مواردی که کیست به شدت به دندان آسیب رسانده است، کشیدن دندان ممکن است ضروری باشد. سپس کیست همراه با دندان برداشته می‌شود.
دارو: ممکن است آنتی بیوتیک ها برای مدیریت یا پیشگیری از عفونت های مرتبط با کیست‌های دندانی تجویز شوند.
اقدامات پیشگیرانه
درحالی‌که نمی‌توان از همه کیست‌های دندانی پیشگیری کرد، اقداماتی وجود دارد که افراد می‌توانند برای به حداقل رساندن خطر آن‌ها انجام دهند. این اقدامات عبارت‌اند از:
بهداشت دهان و دندان: حفظ بهداشت دهان و دندان از طریق مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و معاینات دندانی می‌تواند به پیشگیری از عفونت‌هایی که ممکن است منجر به کیست دندان شود، کمک کند.
درمان به موقع: رسیدگی سریع به مسائل دندانی، مانند پوسیدگی یا عفونت، می‌تواند از تبدیل شدن آن‌ها به کیست جلوگیری کند.
ویزیت منظم دندانپزشکی: معاینات معمول دندانپزشکی و عکس‌برداری با اشعه ایکس می‌تواند به شناسایی علائم اولیه ایجاد کیست یا سایر نگرانی‌های مربوط به سلامت دهان کمک کند.
ارزیابی دندان‌عقل: ارزیابی زودهنگام دندان‌عقل می‌تواند تعیین کند که آیا برای جلوگیری از تشکیل کیست بالقوه باید برداشته شوند یا خیر.
اجتناب از تروما: انجام اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از ضربه به دندان‌ها و فک‌ها می‌تواند خطر تشکیل کیست‌های ناشی از آسیب را کاهش دهد.
سخن نهایی
متوجه شدیم که کیست‌های دندانی یک جنبه مهم اما قابل کنترل در سلامت دهان و دندان هستند. درک علل، علائم و گزینه‌های درمانی آن‌ها، افراد را قادر می‌سازد تا اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای محافظت از سلامت دندان خود انجام دهند.
معاینات منظم دندانپزشکی، درمان سریع مشکلات دندانی و رعایت بهداشت دهان و دندان، همه به جلوگیری از ایجاد کیست‌های دندانی و تضمین لبخند سالم برای سال‌های آینده شما کمک می‌کند.
اگر به وجود کیست دندان مشکوک هستید یا علائمی را تجربه می‌کنید، مشورت با متخصص دندانپزشکی برای تشخیص دقیق و درمان مناسب ضروری است.جوان ایرانی (irjavan.com)

https://irjavan.com/%da%a9%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/کار گوینده مجازی چیست؟


هر فرد با توجه به مهارت ها و توانایی های خود کار را انتخاب می کند و در آن شرکت می کند. یکی از مهارت های کسب درآمد «صدای مردم» است. افراد با صدای خوب می توانند در زمینه های مختلفی مانند خوانندگی، خوانندگی، خوانندگی، رادیو، پادکست و ... فعال باشند. اما یکی از صنایع و مشاغلی که نیاز اصلی آن «صدا» است «صدای مجازی و گوینده» است. در این مقاله مجله اینترنتی کاپریلا می خواهیم به شرح مفصلی از کار یک مجری مجازی بپردازیم و امیدواریم که برای شما مفید واقع شود. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تعریف شغل گوینده مجازی

نیازی به تعریف نیست و همان طور که از نامش پیداست، یک گوینده به اصطلاح وجود دارد که به دلیل صدای زیبا و همچنین لحن ها و تکنیک های مختلف گفتاری، از صدای خود در بسترهای رسانه های مختلف استفاده می کند. صدا و سیما شاخه های مختلفی دارد که عبارتند از: صداگذاری، دوبله، رادیو، پادکست، تبلیغات، کتابخوانی صوتی، گزارش مسابقه و .... برای ورود به یکی از حوزه های فوق، گوینده باید تکنیک های صحبت کردن و صحبت کردن و همچنین لحن مناسب برای صحبت در آن حوزه را بیابد. لازم به ذکر است که اگر رشته ای که می خواهید به عنوان سخنران در آن فعالیت کنید تخصصی است باید دانش و اطلاعات کافی در آن زمینه نیز کسب کنید.

با توجه به گستردگی و استفاده از فضای خاص، بسیاری از آثار علاوه بر معمول، شکل خاصی به خود گرفته اند و کار ناشر مشکلی ندارد. در واقع رسانه اجتماعی نوعی رسانه است که محتوای تولید شده را از طریق فضای بصری پخش می کند و به دست کاربران و مخاطبان می رسد.

مهارت های مورد نیاز برای سخنرانی مجازی

همانطور که گفتیم سخنران مجازی کمتر از سخنرانی سنتی نیست، اما در سخنران مجازی باید مهارت بیشتری داشته باشید و مهارت های لازم برای سخنرانی عبارتند از:

ارتباط

کلمه را واضح بگو

لحن مناسب

توانایی تصمیم گیری سریع

بیان قوی

مهارت های تیمی

انعطاف پذیری در خواندن متون مختلف

آموزش با صدا

با نرم افزارهای دیگر کار کنید

مخاطب

ارتباط همه چیز در مورد متن و تعامل با گوینده رادیو موضوعی است که می خواهید در مورد آن صحبت کنید! به عبارت دیگر، تا زمانی که ارتباط خوبی با متن پیش روی خود برقرار نکنید، نمی توانید آن را به طور مؤثر به مخاطبان خود منتقل کنید. در غیر این صورت، شنونده قادر به تعامل با شما و لذت بردن از فایل صوتی در حین گوش دادن به صدای شما نخواهد بود.

تلفظ صحیح

مهارت دیگری که باید در مورد آن صحبت کنید، توانایی تلفظ کلمات و تلفظ صحیح آنهاست. البته تلفظ کلمات بیشتر از اینکه یک مهارت باشد نوعی «دانش» محسوب می شود! و برای رسیدن به این هدف باید دایره لغات بسیار بالایی داشته باشید و به فایل های صوتی زیادی گوش دهید تا کلمات مناسب را به بهترین و دقیق ترین شکل تلفظ کنید.

لحن مناسب

هنگام صحبت کردن، یکی از مهمترین و موثرترین ابزارهایی که برای جذب مخاطب (علاوه بر صدای خوب) دارید، «صدای مناسب» است. همه افراد از گوش دادن به صدای یکنواخت خسته می شوند و پس از مدتی توجه خود را از دست می دهند و دیگر به صدای گوینده توجه نمی کنند. بنابراین شما به عنوان یک مجری (مجازی) باید فراز و نشیب هایی در گفتار خود داشته باشید تا شنونده همیشه همراه شما باشد و تا پایان با فایل صوتی یا برنامه شما همراه باشد.

توانایی تصمیم گیری سریع

در شغل صدا و سیما، به خصوص زمانی که یک برنامه به صورت زنده پخش می شود، هر اتفاق غیرمنتظره ای ممکن است رخ دهد و به عنوان یک پخش کننده باید به سرعت اوضاع را کنترل کنید و بتوانید برنامه را به بهترین شکل ممکن ادامه دهید.

بیان قوی

یکی دیگر از مهارت هایی که به عنوان یک مجری باید توسعه دهید، توانایی بیان خود است. هنر سخنوری هم در زندگی شخصی و هم در انواع کارها (به ویژه صحبت کردن) یک مهارت فوق العاده مفید محسوب می شود. با داشتن فن بیان می توانید متن را قویتر از آنچه که هست بسازید و با توجه به شرایط تغییراتی در آن ایجاد کنید که باعث افزایش مخاطب می شود.

مهارتهای کار گروهی

صدا و سیما شغلی است که در آن باید با افراد مختلف - و مهارت های آنها - کار کنید تا یک فایل صوتی یا اجرای کامل تولید کنید. مهمترین نکته برای این شغل داشتن مهارت های همکاری و ارتباط با افراد مختلف در یک گروه است تا بتوانید یک اجرای زنده یا فایل صوتی یا تصویری بی نقص و کامل بسازید.

انعطاف پذیری

هر سخنران در طول زندگی حرفه ای خود در معرض متون و برنامه های مختلفی قرار می گیرد که هر کدام به مهارت یا بیان خاصی نیاز دارند و برای اینکه یک سخنران خوب باشید باید انعطاف پذیری بالایی برای بهبود مهارت های گفتاری خود داشته باشید. متن و برنامه های مختلف

آموزش صدا

صدای خوب مهمترین ویژگی هر اسپیکر است. برخی از مردم از کودکی صدای خوبی دارند و برخی با آموزش صدای خود آن را دریافت می کنند. اما در هر دو حالت باید صدای خود را یاد بگیرید تا بر آن تسلط کامل داشته باشید و بتوانید بر اساس نیاز خود از آن استفاده کنید.

شما با نرم افزارهای مختلف کار می کنید

شما به عنوان یک مجری مجازی  و گوینده دکلمه  باید نحوه کار با نرم افزارهای مختلف در زمینه ضبط و ویرایش صدا را بلد باشید تا بتوانید به صورت جداگانه یا با همکاری افراد دیگر فایل صوتی عالی را به آنها ارائه دهید.ویژگی های یک تخت خواب خوب برای اتاق خواب


تختخواب بخش مهمی از اتاق خواب است. وجود آن در برنامه ریزی و دکوراسیون اتاق ضروری است و برای انتخاب آن باید به نکاتی توجه کرد. از ویژگی های یک تخت خواب خوب برای اتاق خواب، رنگ آن است، طراحی آن؛ شاید قیمت سرویس خواب و غیره این مقاله قصد دارد شما را با این ویژگی ها آشنا کند تا به شما در انتخاب آنها کمک کند.

سرویس خواب چیست؟

تخت قسمت اصلی سوئیت اتاق خواب است. این تخت با توجه به سایزش می تواند یک نفره، دو نفره یا کوچک باشد و برای کودکان مناسب باشد. البته وقتی از سرویس خواب صحبت می کنیم، منظور ما فقط تخت نیست، بلکه تخت می تواند شامل تخت، ملحفه، میز کنار تخت، میز آرایش و ... باشد. در برخی موارد می توانید یک یا چند مورد را برای خرید سرویس خواب انتخاب کنید و از شر سایرین خلاص شوید، اما داشتن همه اینها می تواند از ویژگی های یک تخت خواب خوب در اتاق باشد.

خدمات اتاق خواب چه اجزایی دارد؟

در این قسمت می خواهیم به اجزای یک سرویس خواب بپردازیم. این اجزا ممکن است شامل موارد زیر باشد، اگرچه وجود هر کدام در سرویس اتاق الزامی نیست:

تخت : وجود آن یکی از ویژگی های اصلی یک اتاق خواب خوب محسوب می شود، در واقع وجود آن ضروری است و قابل حذف نیست.

پاتختی: معمولاً در سرویس های اتاق خواب دو عدد میز خواب وجود دارد که می توانید در دو طرف تخت خواب خود قرار دهید و روی آن ها چراغ بگذارید.

میز آرایش: به آن میز آرایش نیز می گویند. اغلب برای رختخواب عروس استفاده می شود و محبوب است. میزها اغلب کشوهای متعددی دارند که می توانید چیزهای مختلفی را در آنها ذخیره کنید. هنگام انتخاب سرویس خواب برای عروس و داماد، خرید میز آرایش توصیه می شود.

کمد: بعد از تخت، وجود کمد را می توان یکی از ویژگی های یک سوئیت اتاق خواب خوب دانست. اگر قصد خرید میز آرایش ندارید، حتماً یک کمد لباس برای قرار دادن لباس های خود بخرید.

صندلی: کاربرد صندلی در جلوی صندلی است که در صورت انتخاب صندلی Wooden set می توانید صندلی آن را نیز خریداری کنید. البته صندلی عنصر اصلی ست اتاق خواب محسوب نمی شود، اما برخی افراد دوست دارند ست صندلی با تخت جلوی میز آرایش داشته باشند.


پوف: یکی از به روزترین اقلام در رختخواب. برای کسانی که به لوکس بودن اتاق خواب خود اهمیت می دهند، گزینه پاف در اتاق خواب مناسب است. یک پوف مانند کاناپه ساخته می شود که در پایین تخت قرار می گیرد. البته وجود پف در تخت های دونفره رایج است نه تخت های کودک یا تخت یک نفره.

ویژگی های یک تخت خواب خوب:

یک سرویس خواب خوب باید با بهترین مواد ساخته شود. اگر از چوب تانیل چوب ساخته شده اند باید از بهترین چوب باشند یا اگر از مواد دیگر ساخته شده اند باید کیفیت خوبی داشته باشند. بسیاری از چوب هایی که برای تخت خواب استفاده می شود در ساخت سایر لوازم چوبی خانه نیز استفاده می شود، مانند انواع چوب هایی که در مبل ها استفاده می شود. انتخاب چوب مبل نیز به همراه لیست پارچه های به کار رفته در مبل، انواع فوم مبلمان و ... حائز اهمیت است. و یکی از ویژگی های یک مبل خوب و با کیفیت به حساب می آید.


از دیگر ویژگی های آن تنوع رنگ برای ملحفه است. این رنگ باید با دکوراسیون هماهنگ باشد. از طرف دیگر اگر چوب یا رنگ های ساده مانند سیاه و سفید را انتخاب کنید، هرگز از مد نمی افتند. مهم این است که انتخاب رنگ های سرد برای تخت مانند آبی، سبز روشن و ... باعث ایجاد آرامش بیشتر در هنگام خواب شود.

نکته مهم دیگری که یکی از ویژگی های یک سرویس خواب خوب است، مقرون به صرفه بودن آن است، البته همیشه قیمت را در کنار کیفیت بالا در نظر داشته باشید و کیفیت را فدای قیمت نکنید.

یک سرویس خواب با تمام عناصر و قطعات بهترین تخت خواب ها. زیرا نیازی به خرید جداگانه قطعات آن مانند میز آرایش، میز پاتختی و ست چوبی تانیل چوب ندارید.9 راه‌ها شما قادر خواهید بود علت تشنج در جوانان بدون سرمایه گذاری بسیار زیاد از زمان شما

 

در صورت امکان، تشنج را ثبت کنید تا بتوانید به پزشک نشان دهید. اگر هم نیاز به این دارید که نوبت خود را به صورت آنلاین رزرو کنید این کار برای شما امکان پذیر است. جراحت سر. آسیبهای سر و صورت مسئول برخی موارد بیماری صرع هستند. برخی افراد مبتلا به صرع، دارای سطح بالایی از تحریک کننده های انتقال دهنده های عصبی می باشند که باعث افزایش فعالیت عصبی می گردد. عوارض بارداری تشنج در دوران بارداری خطری برای مادر و کودک ایجاد میکند و برخی از داروهای ضد صرع خطر بروز نقایص مادرزادی را افزایش میدهند. شما میتوانید تعدادی از اقدامات را برای کاهش خطر ابتلا به این بیماریها از جمله محدود کردن مصرف الکل و اجتناب از سیگار، خوردن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم انجام دهید. همچنین مصرف غذاها با میزان پروتئین و کربوهیدرات کم که به نام رژیم غذایی ketogenic شناخته میشود نیز میتواند به کاهش این عارضه کمک کند. از افرادی مثل اعضای خانواده، دوستان و همکاران که شاهد تشنج شما بوده اند پرس و جو کنید تا اطلاعات را بطور کامل ثبت نمایید. • اطلاعات کلیدی شامل استرس های عمده و یا تغییرات اخیر زندگی را یادداشت نمایید.

همچنین، از آنجایی که ممکن است از تمام اطلاعات حین تشنج آگاه نباشید، ممکن است لازم شود پزشک از یک نفر شاهد سؤال کند. داشتن تشنج در زمانهای مشخص میتواند منجر به شرایطی شود که برای خود یا دیگران خطرناک است. در این مرحله ممکن است که شخص بیمار کنترل دست و پای خود را از دست میدهد این حمله اغلب کمتر از ۲۰ ثانیه طول میکشد؛ ولی گاهی اوقات تشنج آتونیک پشت سرهم اتفاق می افتد برای جلوگیری از ضربه خوردن سر، از یک بالشت نرم یا یک کلاه محافظ استفاده کنید. با درگیری بیشتر دستها یا پاها و یا هر ۴ اندام همراه باشد. بخشی از سوداویی که از کبد (جگر) بیرون میرود، (همراه گلبولهای قرمز و سفید از کار افتاده) به طحال (سپرز، لین، اسپیلین) رفته و باقی با خون جریان مییابد و به مصارف بدن (تغذیه استخوان و مو و ناخن) میرسد. تبهای شدید در دوران کودکی گاهی اوقات ممکن است با تشنج همراه باشد. عوارض جانبی جدی ممکن است شامل آنافیلاکسی، مشکلات کبدی، پانکراتیت، افکار خودکشی و ضربان غیرطبیعی قلب باشد. مشکلات روحی و روانی افراد مبتلا به صرع بیشتر احتمال دارد که مشکلات روحی داشته باشند، به ویژه افسردگی، اضطراب و افکار و رفتارهای خودکشی.

اینان با سن کمتر از ۵۰، لاغرتر بوده، سابقه شخصی یا خانوادگی بیماریهای خودایمن داشته و با احتمال بالا در عرض ۵ سال پس از شروع بیماری، نیازمند انسولین خواهند گشت. سن. شروع بیماری صرع در کودکان و افراد مسن بیشتر است، اما این بیماری در هر سنی ممکن است رخ دهد. اگر کودکتان تب دارد و قبلاً تشنج ناشی از تب داشته است، قابل درک است که شما در مورد وقوع دوبارهٔ آن نگران باشید. زمان ملاقات با پزشک محدود است، لذا لیستی از سؤالاتی که می تواند در بهره مندی بهتر از زمان کمک کننده باشد را از قبل آماده کنید. گاهی بخاطرسپاری تمام اطلاعاتی که در جلسه ملاقات بیان می شود مشکل است. • از یکی از اعضا خانواده و یا دوستان خود بخواهید که شما را همراهی کند. • بنظر شما تشنج با عامل یا شرایط خاصی تحریک شده است؟ تشنج انفجاری از فعالیت الکتریکی کنترل نشده بین سلولهای مغزی (که نورونها یا سلولهای عصبی نیز نامیده میشوند) است که باعث ناهنجاریهای موقتی در تون یا حرکات ماهیچهها (سفتی، پرش یا لنگی)، رفتارها، احساسات یا حالتهای هوشیاری میشود. عفونت مغزی. عفونتهایی مانند مننژیت که موجب التهاب مغز یا نخاع میشود، خطر شما را برای ابتلا به بیماری صرع و وقوع علائم صرع افزایش میدهد.

• چه جایگزین هایی برای رویکرد اصلی پیشنهاد می کنید؟ کدام وب سایت ها را پیشنهاد می کنید؟ • چه تست ها و آزمایشاتی لازم است؟ • لیستی از داروهای مصرفی تهیه نمایید، حتی مکمل ها و ویتامین ها را هم یادداشت کنید. این موضوع نه تنها برای سگ دردناک و اذیت کننده است؛ بلکه حتی میتونه باعث انسداد معده و روده بشه. • آیا جایگزین ژنریک برای داروهای تجویزی وجود دارد؟ تشنج عمومی(general) که باید خیلی جدی تر از تشنج کانونی در نظر گرفته شود، دلایل مختلفی دارد. یک ندول منفرد ندول تیروئیدی با عملکرد خودمختار سمی نامیده می شود، در حالی که غده ای با چندین گره گواتر سمی چند ندولار نامیده می شود. • چگونه می توانم مطمئن باشم که در تشنجات بعدی آسیبی به من نخواهد رسید؟ • علت احتمالی تشنجات من چیست؟ • من بیماری های دیگری نیز دارم، چگونه می توانم به بهترین نحو همه را با هم مدیریت کنم؟

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با متخصص مغز و اعصاب تهران وب سایت خود باشید.آهنگ جدید حمید عسکری به نام «دستت تو دست منه» همراه با موزیک ویدیو

متن آهنگ حمید عسکری دستت تو دست منه

دنیامو دادم دست تو که باشی دنیام تو فقط
با دلم هرکاری بکن دستامو ول نکن فقط
زنده نمیمونم بدون عشق تو آغوش تو
یه حسی تو چشماته که این حسو میگیرم ازت
دستت تو دست منه وقتی داره بارون میزنه
تو این هوا عطرت یه نمه میمونه
قلبم باشه پیش تو جواب سوالام میشه تو
کیه که بتونه بشه تو دیوونه
حس تماشای چشات لحظه عاشق شدنه
فقط بخند که خنده هات دلیل عاشق شدنه
چه خوبه با تو زیر بارون بمونم خیس بشم
خیره بمونی تو چشام رو صورتت دست بکشم
دستت تو دست منه وقتی داره بارون میزنه
تو این هوا عطرت یه نمه میمونه
قلبم باشه پیش تو جواب سوالام میشه تو
کیه که بتونه بشه تو دیوونه

https://musicdel.ir/single-tracks/249694/تجهیزات الکتریکی Ampl


برخی از نمونه های لوازم الکتریکی عبارتند از لامپ، فن، موتور، کامپیوتر و لوازم الکتریکی. لوازم برقی را می توان بر اساس سطح ولتاژ، توان، عملکرد و طراحی به دسته های مختلفی طبقه بندی کرد. در ادامه به بررسی مدار شکن مینیاتوری، قطع کننده مدار، اینورتر و فلز لخت می پردازیم. با ما بمان.

کلید کوچک

قطع کننده مدار مینیاتوری (MCB) وسیله ای است که از مدار الکتریکی در برابر جریان بیش از حد یا شرایط اتصال کوتاه محافظت می کند. قطع کننده های مدار مینیاتوری معمولاً تا 125 آمپر درجه بندی می شوند و می توانند به صورت خودکار یا دستی کار کنند. این نوع تجهیزات الکتریکی نسبت به تجهیزات مصنوعی مزایای زیادی مانند پاسخ سریع، شناسایی آسان نقاط عیب، بازیابی سریع منبع تغذیه و کنترل از راه دور دارد. انواع میکروسوئیچ ها بر اساس دو اصل حرارتی و الکترومغناطیسی کار می کنند.

فیلترهای جستجوی کوچک مختلف از یک تکه فلز ساخته می شوند. گرما و جریان زیادی را می گیرد، خم می شود و باعث باز شدن اتصالات می شود و در نتیجه کار خود را در مدار انجام می دهد.

سوئیچ های الکترومغناطیسی مینیاتوری از آهنربایی استفاده می کنند که تحت جریان زیاد، پیستون را درگیر می کند و به اهرمی برخورد می کند که کنتاکت ها را باز می کند.

سایز 1

انواع کلیدهای مینیاتوری

انواع کلیدهای مینیاتوری به طور گسترده در شبکه های برق فشار ضعیف برای کاربردهای خانگی، تجاری و صنعتی استفاده می شود.

کلیدهای مدار مینیاتوری از نظر تریپ در محدوده جریان های خطا انواع مختلفی دارند. هر نوع به عملکرد احتمالی نوسانات الکتریکی در یک تنظیم متفاوت و بار قدرت خاص پاسخ می دهد. چند نوع مختلف آچار مینیاتوری وجود دارد: انواع A، B، C، D، K و Z. با این حال، سه نسخه مهم عبارتند از نوع B، نوع C و نوع D.

سوئیچ های مینیاتوری نوع B سه و پنج برابر سفر دارند. این وسایل برقی برای مصارف مسکونی و تجاری سبک مناسب هستند.

کلیدهای مینیاتوری C بین پنج تا ده برابر جریان نامی حرکت می کنند و برای کاربردهای سنگین تجاری و صنعتی مناسب هستند.

انواع سوئیچ D کوچکتر بین ده تا بیست برابر امتیاز فعلی اجرا می شوند و برای برنامه های نفوذ فعلی مناسب تر هستند.

علاوه بر این سه نوع، انواع MCB های A، K و Z نیز وجود دارد که زمان عملکرد بسیار کوتاهی نسبت به کلیدهای مینیاتوری نوع B، C و D دارند. این نوع تجهیزات الکتریکی بسیار حساس بوده و در کوتاه مدت به سرعت قابل استفاده هستند. زمان و برای محافظت از دستگاه های حساس مانند دستگاه های نیمه هادی استفاده می شود.

انواع مینیاتوری قطع کننده مدار تا دو یا سه برابر جریان نامی کشش دارند و مشابه کلیدهای مدار مینیاتوری نوع Z هستند.

کلیدهای مینیاتوری نوع K با هشت تا دوازده برابر جریان نامی کار می کنند و برای بارهای القایی و موتورهای با جریان بالا مناسب هستند.

کلید مینیاتوری نوع Z دو تا سه برابر جریان نامی حرکت می کند و برای مدارهای الکترونیکی مناسب است.

کلید اتوماتیک

قطع کننده مدار یا مدار شکن یک وسیله حفاظتی الکتریکی است که از یک مدار الکتریکی در برابر آسیب های ناشی از جریان اضافی مانند اتصال کوتاه یا اضافه بار محافظت می کند. مزیت قطع کننده مدار نسبت به فیوز این است که می توان از آن مجددا استفاده کرد. همانطور که می دانید فیوز پس از انجام کار خود در مدار منفجر می شود.

انواع مختلفی از قطع کننده های مدار اتوماتیک بسته به سطح ولتاژ و روش برش جریان وجود دارد. برای مدارهای ولتاژ پایین مانند لوازم خانگی، معمولاً از قطع کننده مدار مینیاتوری (MCB) استفاده می شود.

مرد جوان

معکوس کننده

اینورتر وسیله ای است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند. برای برق رسانی به وسایلی که نیاز به جریان متناوب دارند مانند چراغ ها، فن ها و یخچال ها مفید است. همچنین می توان از یک اینورتر برای اتصال یک منبع انرژی تجدیدپذیر مانند پنل های خورشیدی یا توربین های بادی به شبکه یا باتری ها استفاده کرد.

بی متال چیست؟

رله اضافه بار حرارتی یا غیر فلزی یکی از تجهیزات الکتریکی است که از موتورهای الکتریکی در برابر آسیب های ناشی از جریان، ولتاژ یا دمای بیش از حد محافظت می کند. با تشخیص گرمای تولید شده توسط موتور و قطع منبع تغذیه در صورت تجاوز از حد معین کار می کند.

یک رله دو فلزی یا اضافه بار حرارتی از یک نوار دو فلزی تشکیل شده است که هنگام گرم شدن می شکند، تماس قطع می شود و مدار باز می شود. نوار دو فلزی از دو فلز مختلف با نرخ های انبساط حرارتی متفاوت ساخته شده است، بنابراین هنگام گرم شدن با سرعت های متفاوتی منبسط می شوند.

اشباع شده

بسته به استفاده و نیاز کاربر، این دستگاه های الکترونیکی می توانند به صورت دستی یا خودکار کار کنند. کلیدهای مدار طوری طراحی شده اند که با ویژگی های موتوری که محافظت می کنند، مانند جریان بار کلی، سطح سرویس و زمان تخلیه، مطابقت داشته باشند. همچنین می توان آن را با توجه به دمای محیط و شرایط کاری مختلف تنظیم کرد. گرمایش را می توان به صورت دستی یا خودکار تنظیم مجدد کرد وقتی خنک شد:

رله های اضافه بار حرارتی با تنظیم مجدد دستی نیاز به دخالت انسان برای راه اندازی مجدد موتور دارند.

تنظیم مجدد خودکار رله اضافه بار روغن منبع تغذیه تنظیم مجدد خودکار هنگامی که دما کاهش می یابد.

رله های دو فلزی یا اضافه بار حرارتی اغلب به همراه کنتاکتورها برای ایجاد یک راه حل موتور فشرده و قابل اعتماد استفاده می شوند.

اخرین حرف

تجهیزات الکتریکی یک اصطلاح گسترده است که شامل انواع وسایلی است که از برق برای اهداف مختلف استفاده می کنند. وسایل برقی در بسیاری از جنبه های زندگی مدرن و تکنولوژی ضروری هستند. فروشگاه امپرال در وب سایت امپرال ارائه دهنده انواع لوازم خانگی با کیفیت بالا می باشد. ایمپرال به دلیل تعهد قوی خود به مشتریان، یکی از بهترین فروشگاه های کالاهای برقی است.

مشاهده رفرنس:  https://www.tejaratefarda.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%88%D8%A8-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C-65/44669-%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D9%84

 ليست صفحات
تعداد صفحات : 6
.